Sebashku me familjet e prekura nga termeti

E falenderoj Allahun qe me miq e dashamir me mundesoj te jem sadopak me ndihma prane familjeve te prekura nga termeti i dates; 26 nentor 2019. Pershendes Komunitetin Mysliman te Shqiperise i cili nepermjet Myftinise Tirane, Durres, Kruje etj kan qene prane familjeve te prekura nga termeti.
Po ashtu dua te falenderoj miq e shoket e mij dhe jo vetem te cilet bashke me mua mundesuan shperndarjen e disa ndihmave ne Thuman, Kurbin, Fushe Kurbin, Bubq etj, permend ketu: Kordinatorin e emergjences prane KMSh-se Ejup Lila, Myftiun e Kurbinit Emirjon Vathaj, Kryetaren e Bashkise Laç Majlinda Cara, po ashtu perfaqesuesin e Bashkise Laç Taulant Sela, firmen nga Kosova “Emaliku” me president Armir Rrmoku, nga qyteti i Drenices Kosove Kushtrim Kastrati, Labi Krasniqi, Komoran Bujupi, Nazmi Imeri, Adriatik Shala, vellezerit pukjan Ajet Laçi dhe Sadedin Laçi dhe shoket e tyre nga Kosova Azdren Hoti, Edon Krasniqi, Vllaznim Sjediu, shoqaten Jardimeli, banorin e fshatit Thuman Endri Caci, imamin e xhamise Fushe Kruje Muharrem Vrana, xhematin e xhamise se qytetit Puke, dhe ato qe ndihmuan ne shperndarje: Erjola Kopani, Yljan Laçi, Ergys Ramadani, Naim Lluka, Armand Laçi.
Allahu ua shperblefte me xhennet te gjithe atyre qe kan dhene , dhe vazhdojne te japin ndihmen e tyre ne ndihme te familjeve te prekura nga termeti.

Pergatiti
Gezim Kopani